What's new

Nostalji - Kaldırılan ve Değiştirilen İçerikler

Ulutin

Well-known member
Reaction score
1,822
Server
Europe_4
Main Char
Ulutin
Clan
Kurultai
Esenlikler. Dino Storm hakkındaki birkaç bilgiyi burada paylaşmak istedim. Bilgileri farklı kaynaklardan topladığım için maddeleri kronolojik sırada hazırlamadım.

1- Hak taleplerinde üretilen altın külçeler markette satıldığında şöhret değil altın sikke veriyordu. (Bu bilgiyi tam olarak doğrulayamadım, yanlış veya eksik olma ihtimali var.)
2- Altın külçeler gibi gümüş külçeler vardı, satıldığında şöhret veriyordu.
3- Dino Dolları yerine "Gümüş Sikke" vardı.
4- Binalarda üretilen şöhret öğeleri düşmanlar tarafından alınabiliyordu. (Tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum ama muhtemelen kamp %0'a ulaştığında alınabiliyor olabilir.)
5- Binaları tedarik eden oyunculara binayı yönettiği sürece fazladan 5 envanter yuvası kazanıyordu. Ayrıca günlük görevleri yaparak ödül olarak nadiren envanter alanı artırıcı kazanabiliyordunuz.
6- Ek güç sistemi yokken enerji sistemi vardı. Dinozorların varsayılan hareket hızı çok daha yavaştı. Hızlanabilmek için shift'e basmanız gerekiyordu ve hızlı hareket ederken enerjiniz azalıyor, bir süre sonra ise dinlenmeniz gerekiyordu. Ayrıca mermiler sınırsız değildi, silahınızla ateş ettikçe mermileriniz azalıyordu.

1594308561082.png
Daha sonra ise Ek Güç sistemi duyuruldu ve mermiler sınırsız hâle geldi, yetenekler ve iksirler eklendi.
1594308578853.png
7- Oyunda bölge sistemi vardı, bu sistem seçimlerle bağlantılıydı ancak pek fazla bilgiye ulaşamadım.
8- Oyuncular bir silahı veya dinozoru satın almadan önce deneme yapabiliyorlardı.
9- Hayvanlardan ve haydutlardan elde edeceğiniz deneyim puanları otomatik olarak gelmiyordu, onları yerden toplamanız gerekiyordu. Ayrıca oyuncular altın sikke harcayarak seviye atlayabiliyordu.

1594308603487.png
10- Geliştirme eşyaları görev veren kişilerden görev ödülü olarak veriliyordu ve yalnızca iki türde geliştirme eşyası mevcuttu; dinozor geliştirme kiti ve silah geliştirme kiti.
11- Giysiler yeterince eskidikten sonra oyuncular o giysileri daha fazla kullanamıyordu. Ancak oyuncular giysilerini altın sikke ödeyerek eskimeye karşı dayanıklı yapabiliyordu ve o giysiler hiç eskimiyordu.
12- Ödül olarak geliştirilemez dinolar veren bazı görevler vardı. Bu görevlerden elde edilen dinoları geliştirebilirmek için o dinoyu evcilleştirmeniz gerekiyordu.
13- Oyuncu profilinde kişisel mesaj bölümü vardı.
1594308624242.png

Last edited: